Den válečných veteránů 2022

Opět je tu listopad a s ním se blíží Den válečných veteránů, který připadá na 11. 11. 2022. Symbolem válečných veteránů je květ vlčího máku. Je nutné připomenout, že veteránem v dnešní době není pouze účastník 2. světové války. Dnes máme také novodobé válečné veterány. Ne každý z nich se po ukončení aktivní služby dokáže zcela zařadit do společnosti. Jsou zde i tací, kteří byli v průběhu služby zraněni a mnozí přišli o život. Čest a sláva jejich památce.

11. listopadu si připomeneme právě prostřednictvím květů vlčího máku všechny válečné veterány. A to nejen ty živé, ale i ty, kteří padli.

Jedním z míst v Mikulově, na kterém bude možné si květ vlčího máku pořídit, je Bistro 42 na Náměstí. Tímto bych rád poděkoval za ochotu a podporu celé akce především panu Ing. Vítu Rosíkovi, MBA. Vlčí máky zde jsou k dispozici až do vyčerpání zásob. Pro dobrovolné příspěvky je připravena pokladnička, jejíž obsah bude po skončení sbírky odeslán na účet č. 44665522/0800. Na tento účet lze v případě zájmu zaslat příspěvek během celého roku. Více informací na fondsolidarity.army.cz.

V neposlední řadě chci poděkovat Klubu vojenské historie Pevnost Mikulov za pomoc při realizaci a za celoroční, resp. dlouhodobou podporu válečných veteránů a jejich aktivit. Děkuji moc!

Odkaz na galerii na Rajče: https://www.rajce.net/a18184354

Pprap. v z. René Langr

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.