Druhý rok Běhu pro Paměť národa: Brno

Předposlední květnovou neděli se dva členové KVH Pevnost Mikulov (a současně ČSOL jednoty Mikulov) znovu zapojili do Běhu pro Paměť národa. Sestra Novotná a bratr Langr zvolili pětikilometrovou trať v Brně. Polojasné počasí bylo pro běh přívětivé.

Vzhledem k pandemické situaci se na Běhu využil jiný způsob organizace než loni (tehdy ji zajišťoval kolektiv jihomoravské pobočky Paměti národa). Počítalo se se spoluprácí každého účastníka, který si trasu změřil na vlastním zařízení. Pro orientaci k zahájení měření posloužily na trati vyznačená místa startu a cíle. Po doběhu účastník zanesl svůj výsledek do elektronického formuláře.

Členové ČSOL jednoty Mikulov běželi po jednom. Trasa byla relativně volná, bez obvyklého ruchu, který panuje v průběhu dne. Bratr Langr po svém doběhu a krátkém vydechnutí doprovodil sestru Novotnou a povzbuzoval ji na trati. Trasu díky tomu absolvoval dvakrát.

Jsme rádi, že jsme mohli opět podpořit myšlenku stojící za pořádáním Běhu. Domníváme se, že dokumentace a uchovávání vzpomínek pamětníků je dnes naprosto potřebná a důležitá.

Běh jsme věnovali odbojáři Ing. Karlu Hladečkovi, ústřední postavě našeho projektu.

Děkujeme za podporu našeho běhu mikulovské jednotě ČSOL.

Fotogalerie zde.

Běh pro Paměť národa - poběžte též!

Příspěvek byl publikován v rubrice Karel Hladeček. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.